Yalansavar – Sık Sorulan Sorular

Yalansavar nedir?

Yalansavar, eleştirel düşünce ve bilim tutkunlarının bir araya gelerek oluşturduğu gönüllü bir platform. Amacımız, sağlıklı bir toplum için elzem olan eleştirel düşünce alışkanlığını yaymaya katkıda bulunmak ve muhtelif asılsız iddiaları irdelemek.

Temel ilkelerimiz neler?

Ekip olarak düşünce süreçlerimizi aklın ve eleştirel düşünce temelleri doğrultusunda elimizden geldiğince yönlendirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken kendi bilgi birikimimizin de sınırları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle yazılarımızı kaleme alırken mümkün olduğunca çok, güncel ve tarafsız kaynağı kullanmaya ve bu kaynakları okurlarımızla paylaşmaya çalışıyoruz.

Yazarken akıl ve sağduyunun sesini dinlemek, mantıksal safsatalara düşmemeye çalışmak, ve kendi önyargılarımızın farkına varmaya çalışmak çaba gerektiriyor. Bizler de herkes gibi bilişsel önyargılarımızın kurbanı olabiliriz elbette. Bu nedenle siz değerli okurlarımızdan en büyük ricamız, hata ve önyargılarımızı gördüğünüzde bizi uyarmanız, ve varsa bizleri doğru kaynaklara yönlendirmeniz.

Sizlerden gelen geri bildirimler ve faydalı eleştiriler bizi motive ettiği kadar, Yalansavar içeriğinin zenginleşmesi ve bizlerin de düşünsel anlamda gelişmesine katkıda bulunuyor.

Yalansavanlar kimler?

Dünyanın dört bir yanına dağılmış, farklı uzmanlık ve ilgi alanları olan ekip üyelerimizle tanışın:

20141012_163141

Yalansavar ekibi 2014 İstanbul Toplantısı. Sağdan sola: Serdar, Aysu, Cüneyt, Işıl, Tevfik, Bahadır, İlkay, Kaan, Meral (Kaan’ın eşi). Ne yazık ki Tuğsan, Çağrı ve Kerem bu toplanıya katılamadı.

Değirmenin suyu nereden geliyor?

Yalansavar ekibi olarak elimizden geldiğince düzenli katkı sağladığımız bu platformu bireysel zamanımızdan ve kaynaklarımızdan ödün vererek el birliği ile kurduk.

Ekip üyelerimiz, bu sayfaya ve Yalansavar ekibi adı altında ürettiğimiz diğer yazılı, sesli ve görsel içeriklere tamamen gönüllü olarak katkı sağlamaktalar. Sitenin tüm masraflarını kendimiz karşıladığımız gibi, hiçbirimiz Yalansavar adı altında yürüttüğümüz aktivitelerden maddi bir kazanç elde etmiyoruz. Ayrıca tarafsızlığımızı bozacağını düşündüğümüz için siteye reklam almıyor, herhangi bir başka oluşum, dernek veya şirketten maddi veya lojistik destek kabul etmiyoruz.

Size nasıl ulaşabilirim?

Bizi bu site dışında Youtube’daki Yalansavar kanalından, Facebook’taki Yalansavar sayfamızdan ve Twitter’daki @yalansavar kullanıcı adı altında takip edebilir, geri bildirimlerinizi bu platformlardan veya yalansavar@gmail.com adresine e-posta göndererek bize iletebilirsiniz.

1482719684_mail-square-social-media 1482719694_facebook-square-social-media 1482719703_twitter-square-social-media 1482719725_youtube-square-social-media

 

Yalansavar Ekibi

%d blogcu bunu beğendi: