Yorum Politikası

Bıraktığınız yorum onaylanmadıysa, yorum politikamızı gözden geçirmenizde fayda var.

Bıraktığınız yorum onaylanmadıysa, yorum politikamızı gözden geçirmenizde fayda var.

Gerek sitemizde, gerek aktif olduğumuz diğer ortamlarda okur ve takipçilerimizin ürettiğimiz içerik hakkında yorum yapmasını, bizimle ve birbirleri ile tartışmalarını istiyor ve bekliyoruz.  Ancak bu diyalogların verimli ve doğru bilgiye ulaşma amacımıza yönelik olması adına, bazı konulara dikkat etmenizi rica ediyoruz.

  • Bıraktığınız yorum moderatör kontrolünden geçtikten sonra yayınlanmaktadır. Hepimiz Yalansavar’a gönüllü olarak ve ancak boş zamanlarımızda katkıda bulunduğumuz için, zaman zaman yorumların onaylanması vakit alabilir. Bize sabır ve anlayış göstermenizi rica ediyoruz.
  • Lütfen bıraktığınız yorumun belirli bir nezaket çerçevesinde olmasına özen gösterin. Yorumunuz bizim çıkarsamamıza, veya bir başka okurun bıraktığı yoruma itiraz veya eleştiri içeriyor olabilir. Hatta bu tip diyaloglar bize de bildiklerimizi gözden geçirme fırsatı veriyor. Sonuçta kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz ve hatta sinirlenmiş bile olabilirsiniz. Ancak bu, size makale yazarına veya diğer okurlara hakaret etme ve onları karalama serbestisi vermez. Tartışmaya katkıda bulunmayan, sadece hakaret amaçlı yorumları yayımlamıyoruz. İtirazınız varsa fikrinizi uygar insanların yaptığı gibi sakin, net ve hakarete başvurmadan anlatmayı deneyin.
  • Küfür ve ağır argo içeren yorumları onaylamıyoruz. Yazılarımızın altının Youtube videoları tarzında sadece küfür içeren diyaloglarla dolmasının bu siteye bir şeyler öğrenmek için gelenlere bir faydası olmayacağı görüşündeyiz.
  • Yaptığınız yorumun tartışmaya katkıda bulunmasına özen gösterin. Upuzun, belirli bir akışı olmayan, konudan ilgisiz, daldan dala atlayan yorumlar, hem sizin yazdığınız yorumun, hem de ilgili makalenin okunulurluğunu azaltıyor. Yapmak istediğiniz yorum, yazının kendisinden uzun ise, belki de bir blog açmalı ve bağlantısını paylaşmalısınız.
  • Aynı yorumu tekrar tekrar bırakmak sizin için bir zaman kaybı olacaktır, zira tekrar eden yorumları onaylamıyoruz. Düşüncenizi ilk seferde düzgün ifade ettiyseniz aynı yorumu beş kere göndermenin, veya farklı yazılar altına aynı yorumu yazmanızın anlamı yok.
  • Bir başka web sitesinde yayınlanan bir makaleyi kopyalayıp yapıştırmak yorum bırakmak değildir. Konuya katkı bulunduğunu düşündüğünüz bir başka site veya kaynak varsa tamamını kopyalamak yerine lütfen okunaklı bir argüman içinde bağlantısını vermeyi deneyin.
  • Herhangi bir hastalığınızın nasıl tedavi edileceği, hangi ilaçları almanız gerektiğine ilişkin yorum ve sorularınızı cevaplamıyoruz. Ekibimizde tıp doktorları  olmasına rağmen, burası sizin bireysel sağlık sorunlarınıza yanıt bulacağınız bir site değil. Lütfen herhangi bir tıbbi sorun ile ilgili sorularınızı kendi doktorunuza iletin.
  • Herhangi bir ürün, ticari kurum, tetkik, parayla satılan herhangi bir hizmet veren kurum ya da kişi reklamını yapma amaçlı yorumları onaylamıyoruz. Lütfen yorumlara diğer okurların size ulaşması için ürün ve hizmet pazarladığınız web sitesi adresi, telefon numarası veya e-posta adresi bırakmayın. Sitemizde reklam bulunmadığı gibi kimsenin reklamının yapılmasına da alet olma niyetimiz yok. Bu tip yorumları ya değiştiriyor ve editleyerek reklam linkini çıkarıyoruz, ya da hiç onaylamıyoruz.
  • Ekibimiz burada yayımladığı yazı ve incelemeleri nedeniyle herhangi bir kurum ve kuruluştan maddi veya manevi bir kazanç elde etmemektedir. Tartışmaya bir katkıda bulunmaksızın, herhangi bir karşı argüman getirmeksizin ekip üyeleri hakkında asılsız iddialarda bulunan, çamur atma ya da  adam karalama safsatası (ad hominem) ataklar içeren yorumları yayımlamıyoruz.

Unutmayın, kimse trolleri sevmez…

Yalansavar Ekibi

 

%d blogcu bunu beğendi: