Podcast: 2 – Astroloji, Zodyak ve Burçlar

XII Constellations of Zodiac and Its Planets the Sovereigns. Astrological Celestial Chart. (Ultraviolet Blueprint version).

Astroloji, zodyak ve batıl inanışlar

Bu bölümde astroloji hakkında sohbet ediyor ve astrolojinin tarihi, burçlara göre kişilik özellikleri ve astrolojinin geçerliliğinden bahsediyoruz.

Yalansavar podcastinin bu bölümünü dinlemek için şu yöntemlerden birisini kullanabilirsiniz:

Yayın akışı:

 • Astroloji nedir?  Zodyak, takımyıldızlar, gezegenler…
 • Geçmişten günümüze astroloji
 • İnsanlar neden astrolojiye inanıyor? Astrolojinin geçerliliği olup olmadığını nasıl ve nereden biliyoruz?
 • Astroloji ve diğer kehanet yöntemlerine inancın ne zararı var?

Bölümde bahsedilen kaynaklar ve bağlantılar:

Katılımcılar:

 • Işıl Arıcan
 • Cüneyt Özdaş
 • Kaan Öztürk
 • Tevfik Uyar

About isil_arican

Yalansavar'ın kurucusu, San Fransisco'da yaşayan bir Tıp Doktoru. Stanford Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde Klinik Bilgi İşlem Direktörü. Bay Area Skeptics Yönetim Kurulu Üyesi. Boş zamanlarında sözde bilimle savaşıyor, Yalansavar'a ve Trepanasyon'a yazıyor, TED çevirileri yapıyor, kedi seviyor, evde bira kaynatıyor, bir de bu aralar The Witcher oynuyor.

6 Yanıt “Podcast: 2 – Astroloji, Zodyak ve Burçlar”

 1. Oley! Podcastlerin devamının geleceğinin sinyali bu benim için. Teşekkürler. Gün içinde dinleyeceğim. 🙂

  Beğen

 2. Millet kesin dinleyin taküyiddin efendinin hazin sonunun mazereti çok sağlam😂😂😂

  Beğen

 3. Podcastlerinizi severek dinliyorum, ama sadece “kulaklıkla” dinleyebiliyorum. Araba veya bilgisayarda, tüm herkesin sesi farklı tizlik ve netlikte duyulduğu için neredeyse anlaşılmaz hale geliyor. Belki benzer mesafelerde duran, aynı marka ve model mikrofonlar kullanmak, kayıtlarınızı standart kaliteye çekebilir.
  Teşekkürler.

  Beğen

  • isil_arican 18 Nisan 2016 10:15

   Merhaba, geri bildiriminiz için çok teşekkürler. Ses düzeylerindeki değişkenliğin farkındayız, biz de yeni bölüm kaydettikçe acemilikten sıyrılıyoruz, hepimiz elimizden ekipmanı ve nerede nasıl kaydedince sonuç ne oluyor daha iyi tanıyoruz. Son bölümlerde ses kalitesi çok daha iyi (henüz yayınlamadığımız bölümler). İlaveten ses mühendisliği kısmı nasıl yapılır, sesler nasıl eşitlenir onu da öğreniyoruz yavaştan. Çok daha iyi oluyor, daha da iyi olacak. Sabrınız için çok teşekkürler!

   Beğen

 4. Bugün uzun zaman sonra burcum olduğu iddia edilen balık burcuna baktım ve gazetelerde o gün çıkmış burçları derleyen bir sitede burcumu okudum. Hepsi muğlak cümlelerle bugün neler olacağını anlatıyor ve bazıları birbirine tamamen zıt. Astrolojinin yalan olduğunu anlamak hiç zor degil. Tevfik Uyar’ın da bahsettiği gibi astrologlar kendileri bunun yalan olduğunu ispatlıyor zaten. Bize sadece görmek kalıyor.

  Beğen

 5. Kendini gerçekleştiren kehanet oluyor. Bilinçaltı inanıyor ve algıda seçicilik ile odaklanıyor insan sonuçlara.Bir kere inananın da kurtulması çook ama çok zor. En iyisi bulaşmamak.

  Beğen

%d blogcu bunu beğendi: